Radio Plostin Punk YouTube kanal Plostin Punk FaceBook Stranka Plostin Punk Instagram Stranka Plostin Punk

Aktuálne

01/01/19

Svadba roka...

Ich príbeh sa začal viac ako trápne. V roku dvetisíc sedem vtedy rúči bubeníček zablúdil kdesi v kukuričnom poli na južnom Slovensku. A čo nevidí, oproti nemu štartuje štrnásťročná slečinka na kolieskových korčuliach. „Heš!“ povedal bubeníček, no darmo. „Daj mi paličku!“ prikázalo mu dievčatko. Bubeník to samozrejme pochopil inak. Vybral paličku, zamával ňou a vykročil oproti dievčatku. To zhíklo, hlavou mu prebehli všetky možné paragrafy a podľa dobre utajených zdrojov zvolalo: „Ešte nie, až po svadbe!“

Chodili spolu viac ako desať rokov. Palino ďalej tĺkol do bicích, Ajka hltala všetky možné písmená, riadky a odseky a dnes je z nej právnička. Mladá – no mladá – dvojica sa usadila v Bratislave. A aby nemuseli kapele, zvukárovi, šoférom a fanúšikom platiť alkohol, svadbu mali na gréckom ostrove Santorini. Brali sa v polovici septembra, tak prečo tento text prichádza až teraz? Dali sme im tri mesiace na rozmyslenie, avšak na naše prekvapenie sa neumlátili činelmi a sú stále spolu. 

Manželom Palinovi a Ajke želáme veľa šťastia, zdravia, lásky a životnej pohody. Nech celý život strávia spolu a berú ho s humorom aj vtedy, keď kvôli hypotéke budú musieť oželieť trebárs aj jednu z Paľkových šľapiek! A ozaj, zabudol som, tento text je kvôli kontroverznosti prístupný až čitateľom od päťdesiat rokov! Nesmú ho čítať v žiadnej právnickej kancelárii, banke, predajni brikiet, ani v domácnosti, členovia ktorej sa fotia s inými kapelami ako je Ploštín Punk!

02/08/17

25 rokov !

Milí naši fanúšikovia,

tak rýchlo ako ubehlo dvadsaťpäť rokov Ploštín Punku, tak rýchlo sa v minulosti stratil aj náš výročný koncert. Jeho príprava nebola ľahká, no dnes, keď sme si vydýchli, naň často a radi spomíname. Zahrali sme si piesne, ktoré sme neskúšali viac ako dvadsať rokov a sami sme sa čudovali, čo všetko nám pri nich behá po rozume. Pripomenuli sme si neopakovateľné trúbkové sóla Jana Frasňu Kubíčka, ktorý tradične nesklamal a opäť netrafil jediný tón. Rozžiarili sme Jara Maděru, s ktorým sme sa nevideli roky. Najskôr nám rozprával ako v Prahe roznáša balíky, potom, že potlesk, aký sme zožali, za celý svoj život nezažil. Sme radi, že harmonikárka Veronika Motýľová odolala tlaku Jana Frasňu Kubíčka, ktorý ju vyzýval do tanca priamo na pódiu a konečne nás považuje za partiu, ktorej sa nemusí báť! Dva koncerty v Liptovskom Mikuláši sme si naplno užili aj vďaka Vám, ľuďom, ktorí na naše vystúpenia prišli z celého Slovenska. Veríme, že ste sa bavili rovnako ako my a aj v ďalších rokoch nám zachováte svoju priazeň. Pretože bez nej by Ploštín Punk skončil už po svojom prvom vystúpení, nie to, aby si plánoval svoju dvadsiatu piatu sezónu! Ešte raz veľká vďaka a úcta Vám všetkým!

Na narodeninových koncertoch sme slávnostne odpremiérovali, ako darček pre našich fanúšikov video k pesničke " Z Liptova baby ", ktorá má rovnako ako kapela už 25 rokov. Video tvoria nezabudnuteľné momenty, ktoré sme spolu s Vami zažívali na našich koncertoch počas posledných dvoch letných sezón 2015/2016 a ako naše malé poďakovanie sme sa rozhodli, že si ho nenecháme len v našich súkromných archívoch, ale radi sa s ním s Vami podelíme. Tak pozerajte, spievajte, lajkujte, zdieľajte. We are the Ploooštín Punk!

Váš Ploštín Punk !

Zo života kapely...

Milióny našich fanyniek po celom svete, dve na Hutách a jedna v Žiari nad Hronom, sa od minulej soboty (6.6.2015), obliekajú do čierneho. Dôvodom je skutok, aký väčšina kapiel tají. Len Ploštín Punk sa k nemu hrdo hlási a dúfa, že mu prinesie ešte väčšiu popularitu. Jeden z našich dvoch bubeníkov, Ján Javornický, si tento deň vzal za manželku svoju dlhoročnú priateľku Mirku Dzuroškovú. Mirka je právnička a my veríme, že sa so svojim manželom nikdy súdiť nebude. A ak áno, nech mu nechá aspoň tie bubny, ktoré ho roky spájajú s Ploštín Punkom. Vieme, že nás poznáte inak ako v oblekoch, tak  na vysvetlenie. Okolo nevesty a ženícha zľava doprava stoja: romantik Ján Hrdko, ženích-čakateľ Pavel Rak, zadumaný Jozef Fašánok, kravaťák Ján Dzúr, na koláčiky pripravený Ján Droppa,šťastím žiariaci Alino Rak. Basgitarista Tomáš Mastiš do Liptovského Hrádku netrafil, klarinetista Ján Filka sa stratil počas svadobného obradu. A hoci poprel, že ho unieslo UFO, objavil sa až na hostine. Mladomanželom Javornickým želáme veľa šťastia, zdravia, lásky a životnej pohody.

05/20/15

Reportér medzi najlepšími!

Hoci na našich koncertoch najčastejšie vládne bláznivá nálada, každý z členov Ploštín Punku má aj svoju serióznu tvár. Ján Dzúr, ktorého Liptáci poznajú najmä ako zakladateľa a textára skupiny, je reportér, ktorý zbiera novinárske ceny. Vlani ako jeden z dvoch slovenských novinárov vôbec dostal Výročnú cenu Literárneho fondu a tento rok sa opäť zaradil medzi najlepších! Literárny fond mu pred pár dňami udelil Prémiu za novinársku tvorbu, keď ocenil tri jeho reportáže: Verní alkoholu, Gangy detí útočia a Zomierajú skôr. Ján Dzúr, ktorého najviac baví záhradka a cestovanie s vlastnou manželkou, pracuje v časopise Šarm. Ak vás bude niekto týrať, dajte mu vedieť...
Objednávka

Po zadaní počtu kusov a vyplnení objednávkového formulára Vám príde potvrdzujúci mail do Vašej mailovej schránky. Objednané CD-čká Vám zašleme doporučene na dobierku do desiatich dní od zaslania objednávky. Pri objednávke nad 20€ Vám poštovné neúčtujeme.

product foto
VSTUPENKY NA KONCERT "PLOŠTÍN PUNK - 25 ROKOV"
28. január 2017 15.00 h - mimoriadne predstavenie pre veľký záujem
Veľká sála Domu kultúry Liptovský Mikuláš
5 €   ks
product foto
DVD Ploštín Punk - 25 rokov
Štyri rôzne formácie. Štyri filmové dokrútky. Poltucet skladieb, ktoré sa nedostali na žiadnu platňu. Najžiadanejšie pesničky, ktoré kapela za svoju históriu nahrala v podaní všetkých formácií od jej vzniku až po súčasnú zostavu. Nefalšovaný humor, špeciálne kostýmy, originálni hostia, viac ako dve hodiny zábavy a mnoho ďalších prekvapení. To všetko na DVD Ploštín Punk - 25 rokov.
8 €   ks
product foto
DVD z krstu CD "Mám miesto hlavy pu(N)k"
DVD je rozdelené na kapitoly a hneď prvou je polhodinový film o vzniku a 21 ročnej histórii našej kapely. Ten plynule prechádza do koncertu spojeného s krstom nášho posledného CD-čka. V tom poradí ako sú zoradené na CD, odohráme všetkých 13 skladieb. Nemôže chýbať prídavok - Ovčia koža a Aranka(Arakain) Španielka, ktorú si počas standing ovations vyžiadal zaplnený mikulášsky kulturák.
8 €   ks
product foto
Mám miesto hlavy pu(n)k
Naše najnovšie CD, ktoré sme krstili 25. mája 2013. Okrem známej hokejovej pesničky Mám miesto hlavy puk je na ňom ďalších 12 skladieb od country po heavy metal. Pesničky si môžete vypočuť v našom webovom rádiu (klik vpravo hore).
8 €   ks
product foto
Nákup mesiaca
V čase, keď sme toto CD-čko nahrali, mysleli sme, že je posledné – a vtedy vlastne aj bolo. Preto sme naň natlačili až 17 skladieb. Nechýba známa Aranka Španielka v rockovej úprave s Petrom Kolářom, ani „dechovka“ Tá panenka je výr skalný s Ottom Weiterom, ale aj ďalšie ľúbivé songy Hotel Permon, Nákup mesiaca, Nápoj lásky a iné...
8 €   ks
product foto
Z Liptova baby
Naše baby - (čítaj baby, nie bejby!), sú už v puberte, pretože na svet prišli na sklonku roku 1999. Odvtedy sa dočkali aj reedície, ktorá sa však pomaly míňa. Preto ak doma ešte nemáte Ovčiu kožu, Čučoriedku, Milku, Hanu alebo Najlepšiu frajerku – je najvyšší čas si ich objednať!
8 €   ks
product foto
Nás čaká Hollywood
Najznámešie CD, ktoré svojho času vyšlo ešte aj na magnetofónových kazetách. V roku 2013 dovŕšilo plnoletosť a takisto sa dočkalo niekoľkých reedícií. V ponuke je s bonusovými discoverziami z maxisingla Šu-šu-šu – čiže za rovnakú cenu máte ešte štyri skladby v tanečnej úprave navyše! Duc, duc...
8 €   ks


Posledná úprava: Home (04.03.2021, 7:40)
Webový priestor poskytuje firma Com-Trade, Lipt.Mikuláš
Created by PEMA servis, s.r.o., powered by TYPO3 CMS