Radio Plostin Punk YouTube kanal Plostin Punk FaceBook Stranka Plostin Punk Instagram Stranka Plostin Punk

Aktuálne

01/01/19

Svadba roka...

Ich príbeh sa začal viac ako trápne. V roku dvetisíc sedem vtedy rúči bubeníček zablúdil kdesi v kukuričnom poli na južnom Slovensku. A čo nevidí, oproti nemu štartuje štrnásťročná slečinka na kolieskových korčuliach. „Heš!“ povedal bubeníček, no darmo. „Daj mi paličku!“ prikázalo mu dievčatko. Bubeník to samozrejme pochopil inak. Vybral paličku, zamával ňou a vykročil oproti dievčatku. To zhíklo, hlavou mu prebehli všetky možné paragrafy a podľa dobre utajených zdrojov zvolalo: „Ešte nie, až po svadbe!“

Chodili spolu viac ako desať rokov. Palino ďalej tĺkol do bicích, Ajka hltala všetky možné písmená, riadky a odseky a dnes je z nej právnička. Mladá – no mladá – dvojica sa usadila v Bratislave. A aby nemuseli kapele, zvukárovi, šoférom a fanúšikom platiť alkohol, svadbu mali na gréckom ostrove Santorini. Brali sa v polovici septembra, tak prečo tento text prichádza až teraz? Dali sme im tri mesiace na rozmyslenie, avšak na naše prekvapenie sa neumlátili činelmi a sú stále spolu. 

Manželom Palinovi a Ajke želáme veľa šťastia, zdravia, lásky a životnej pohody. Nech celý život strávia spolu a berú ho s humorom aj vtedy, keď kvôli hypotéke budú musieť oželieť trebárs aj jednu z Paľkových šľapiek! A ozaj, zabudol som, tento text je kvôli kontroverznosti prístupný až čitateľom od päťdesiat rokov! Nesmú ho čítať v žiadnej právnickej kancelárii, banke, predajni brikiet, ani v domácnosti, členovia ktorej sa fotia s inými kapelami ako je Ploštín Punk!

02/08/17

25 rokov !

Milí naši fanúšikovia,

tak rýchlo ako ubehlo dvadsaťpäť rokov Ploštín Punku, tak rýchlo sa v minulosti stratil aj náš výročný koncert. Jeho príprava nebola ľahká, no dnes, keď sme si vydýchli, naň často a radi spomíname. Zahrali sme si piesne, ktoré sme neskúšali viac ako dvadsať rokov a sami sme sa čudovali, čo všetko nám pri nich behá po rozume. Pripomenuli sme si neopakovateľné trúbkové sóla Jana Frasňu Kubíčka, ktorý tradične nesklamal a opäť netrafil jediný tón. Rozžiarili sme Jara Maděru, s ktorým sme sa nevideli roky. Najskôr nám rozprával ako v Prahe roznáša balíky, potom, že potlesk, aký sme zožali, za celý svoj život nezažil. Sme radi, že harmonikárka Veronika Motýľová odolala tlaku Jana Frasňu Kubíčka, ktorý ju vyzýval do tanca priamo na pódiu a konečne nás považuje za partiu, ktorej sa nemusí báť! Dva koncerty v Liptovskom Mikuláši sme si naplno užili aj vďaka Vám, ľuďom, ktorí na naše vystúpenia prišli z celého Slovenska. Veríme, že ste sa bavili rovnako ako my a aj v ďalších rokoch nám zachováte svoju priazeň. Pretože bez nej by Ploštín Punk skončil už po svojom prvom vystúpení, nie to, aby si plánoval svoju dvadsiatu piatu sezónu! Ešte raz veľká vďaka a úcta Vám všetkým!

Na narodeninových koncertoch sme slávnostne odpremiérovali, ako darček pre našich fanúšikov video k pesničke " Z Liptova baby ", ktorá má rovnako ako kapela už 25 rokov. Video tvoria nezabudnuteľné momenty, ktoré sme spolu s Vami zažívali na našich koncertoch počas posledných dvoch letných sezón 2015/2016 a ako naše malé poďakovanie sme sa rozhodli, že si ho nenecháme len v našich súkromných archívoch, ale radi sa s ním s Vami podelíme. Tak pozerajte, spievajte, lajkujte, zdieľajte. We are the Ploooštín Punk!

Váš Ploštín Punk !

Zo života kapely...

Milióny našich fanyniek po celom svete, dve na Hutách a jedna v Žiari nad Hronom, sa od minulej soboty (6.6.2015), obliekajú do čierneho. Dôvodom je skutok, aký väčšina kapiel tají. Len Ploštín Punk sa k nemu hrdo hlási a dúfa, že mu prinesie ešte väčšiu popularitu. Jeden z našich dvoch bubeníkov, Ján Javornický, si tento deň vzal za manželku svoju dlhoročnú priateľku Mirku Dzuroškovú. Mirka je právnička a my veríme, že sa so svojim manželom nikdy súdiť nebude. A ak áno, nech mu nechá aspoň tie bubny, ktoré ho roky spájajú s Ploštín Punkom. Vieme, že nás poznáte inak ako v oblekoch, tak  na vysvetlenie. Okolo nevesty a ženícha zľava doprava stoja: romantik Ján Hrdko, ženích-čakateľ Pavel Rak, zadumaný Jozef Fašánok, kravaťák Ján Dzúr, na koláčiky pripravený Ján Droppa,šťastím žiariaci Alino Rak. Basgitarista Tomáš Mastiš do Liptovského Hrádku netrafil, klarinetista Ján Filka sa stratil počas svadobného obradu. A hoci poprel, že ho unieslo UFO, objavil sa až na hostine. Mladomanželom Javornickým želáme veľa šťastia, zdravia, lásky a životnej pohody.

05/20/15

Reportér medzi najlepšími!

Hoci na našich koncertoch najčastejšie vládne bláznivá nálada, každý z členov Ploštín Punku má aj svoju serióznu tvár. Ján Dzúr, ktorého Liptáci poznajú najmä ako zakladateľa a textára skupiny, je reportér, ktorý zbiera novinárske ceny. Vlani ako jeden z dvoch slovenských novinárov vôbec dostal Výročnú cenu Literárneho fondu a tento rok sa opäť zaradil medzi najlepších! Literárny fond mu pred pár dňami udelil Prémiu za novinársku tvorbu, keď ocenil tri jeho reportáže: Verní alkoholu, Gangy detí útočia a Zomierajú skôr. Ján Dzúr, ktorého najviac baví záhradka a cestovanie s vlastnou manželkou, pracuje v časopise Šarm. Ak vás bude niekto týrať, dajte mu vedieť...


Jano Hrdko

Už ako malý chlapec som bol gitarista . Čo si pamätám všade som hľadal a chcel gitaru. Mojou prvou akože gitarou bola raketa - bedmintonová. S ňou som sa ako malý, ešte som nemal hádam ani 6 rokov, postavil s pár kamarátmi pred kapelu na majálese a už sme s nimi akože hrali. Moja mama mala husle a ešte ich stále aj má. Tieto husle boli pre mňa vlastne gitara. Bol to asi aj môj prvý kontakt so strunami a s tónom, ktorý zaznel keď som na strunách len tak brnkal a hľadal prvé melódie. Skúsil som ústnu harmoniku aj píšťalku s ktorými som ako žiak základnej školy hádam aj 2 x vystupoval. Neskôr som už ale začal cvičiť na gitare (španielke). Od spolužiaka som si požičal gitarové etudy kde boli stupnice, prstoklady, akordy a celá základná hudobná teória. Celé ma to chytilo a keď som už zahral niečo samostatne a dostavili sa prvé výsledky, bol som odhodlaný stať sa gitaristom a hrať v kapele. Podarilo sa to - moja prvá elektrická gitara Galaxis a rocková  kapela ktorá sa volala ACETÓN.  Skúšali sme najskôr u nás doma.  Stal sa zo mňa rockový gitarista. Hrával som aj po svadbách a zábavách, ale stále ma to ťahalo niekam inam. Ďalšia rocková kapela sa volala MELISSA s ktorou sme v Považskej Bystrici  nahrali 3 skladby (projekt „Slovakia GO“)  . Po príchode speváka Romana Čiefa (1995) a veľkých personálnych J zmenách vo vtedy existujúcich mikulášskych kapelách sa sformovala skupina REBRO, kde stále hrám a v ktorej sa vystriedalo viac muzikantov. Dôležité ale je že v REBRE sme sa stretli s Tomášom Mastišom (1996) a neskôr Paľom Rakom (1999-2007), ktorý už vtedy búchal v PLOŠTÍN  PUNKU. S Ploštín punkom som prvýkrát verejne vystupoval na krste 3. CD Nákup mesiaca ako hosť (2004). Nasledovali ďalšie vystúpenia, koncerty atď...

Ako to vidím ja : Skupina Ploštín punk je vlastne zábava ,alebo koníček siedmich veselých (občas až moc veselých) chlapov , ktorý si neustále uťahujú jeden z druhého, no a o humor určite núdza nie je. A je to jasné už hneď pri nástupe do auta, keď vyrážame za hraním. Ako raz Jano Dzúr povedal: „stále sa smejeme na tých istých veciach“. Táto atmosféra je potom pretavená v textoch aj hudobne a myslím, že ľudia to tiež takto cítia aj pri vystúpeniach. Jožo hovorí : „vidieť zabávať sa 3 tisícový dav ľudí  na Aranku alebo na Ovčiu kožu je ozaj veľký adrenalín“ , ktorý Ťa naštartuje a svedčí o tom, že má zmysel v tom ďalej pokračovať ...Posledná úprava: Home (04.03.2021, 7:40)
Webový priestor poskytuje firma Com-Trade, Lipt.Mikuláš
Created by PEMA servis, s.r.o., powered by TYPO3 CMS