Radio Plostin Punk YouTube kanal Plostin Punk FaceBook Stranka Plostin Punk Instagram Stranka Plostin Punk

Aktuálne

02/08/17

25 rokov !

Milí naši fanúšikovia,

tak rýchlo ako ubehlo dvadsaťpäť rokov Ploštín Punku, tak rýchlo sa v minulosti stratil aj náš výročný koncert. Jeho príprava nebola ľahká, no dnes, keď sme si vydýchli, naň často a radi spomíname. Zahrali sme si piesne, ktoré sme neskúšali viac ako dvadsať rokov a sami sme sa čudovali, čo všetko nám pri nich behá po rozume. Pripomenuli sme si neopakovateľné trúbkové sóla Jana Frasňu Kubíčka, ktorý tradične nesklamal a opäť netrafil jediný tón. Rozžiarili sme Jara Maděru, s ktorým sme sa nevideli roky. Najskôr nám rozprával ako v Prahe roznáša balíky, potom, že potlesk, aký sme zožali, za celý svoj život nezažil. Sme radi, že harmonikárka Veronika Motýľová odolala tlaku Jana Frasňu Kubíčka, ktorý ju vyzýval do tanca priamo na pódiu a konečne nás považuje za partiu, ktorej sa nemusí báť! Dva koncerty v Liptovskom Mikuláši sme si naplno užili aj vďaka Vám, ľuďom, ktorí na naše vystúpenia prišli z celého Slovenska. Veríme, že ste sa bavili rovnako ako my a aj v ďalších rokoch nám zachováte svoju priazeň. Pretože bez nej by Ploštín Punk skončil už po svojom prvom vystúpení, nie to, aby si plánoval svoju dvadsiatu piatu sezónu! Ešte raz veľká vďaka a úcta Vám všetkým!

Na narodeninových koncertoch sme slávnostne odpremiérovali, ako darček pre našich fanúšikov video k pesničke " Z Liptova baby ", ktorá má rovnako ako kapela už 25 rokov. Video tvoria nezabudnuteľné momenty, ktoré sme spolu s Vami zažívali na našich koncertoch počas posledných dvoch letných sezón 2015/2016 a ako naše malé poďakovanie sme sa rozhodli, že si ho nenecháme len v našich súkromných archívoch, ale radi sa s ním s Vami podelíme. Tak pozerajte, spievajte, lajkujte, zdieľajte. We are the Ploooštín Punk!

Váš Ploštín Punk !

Zo života kapely...

Milióny našich fanyniek po celom svete, dve na Hutách a jedna v Žiari nad Hronom, sa od minulej soboty (6.6.2015), obliekajú do čierneho. Dôvodom je skutok, aký väčšina kapiel tají. Len Ploštín Punk sa k nemu hrdo hlási a dúfa, že mu prinesie ešte väčšiu popularitu. Jeden z našich dvoch bubeníkov, Ján Javornický, si tento deň vzal za manželku svoju dlhoročnú priateľku Mirku Dzuroškovú. Mirka je právnička a my veríme, že sa so svojim manželom nikdy súdiť nebude. A ak áno, nech mu nechá aspoň tie bubny, ktoré ho roky spájajú s Ploštín Punkom. Vieme, že nás poznáte inak ako v oblekoch, tak  na vysvetlenie. Okolo nevesty a ženícha zľava doprava stoja: romantik Ján Hrdko, ženích-čakateľ Pavel Rak, zadumaný Jozef Fašánok, kravaťák Ján Dzúr, na koláčiky pripravený Ján Droppa,šťastím žiariaci Alino Rak. Basgitarista Tomáš Mastiš do Liptovského Hrádku netrafil, klarinetista Ján Filka sa stratil počas svadobného obradu. A hoci poprel, že ho unieslo UFO, objavil sa až na hostine. Mladomanželom Javornickým želáme veľa šťastia, zdravia, lásky a životnej pohody.

05/20/15

Reportér medzi najlepšími!

Hoci na našich koncertoch najčastejšie vládne bláznivá nálada, každý z členov Ploštín Punku má aj svoju serióznu tvár. Ján Dzúr, ktorého Liptáci poznajú najmä ako zakladateľa a textára skupiny, je reportér, ktorý zbiera novinárske ceny. Vlani ako jeden z dvoch slovenských novinárov vôbec dostal Výročnú cenu Literárneho fondu a tento rok sa opäť zaradil medzi najlepších! Literárny fond mu pred pár dňami udelil Prémiu za novinársku tvorbu, keď ocenil tri jeho reportáže: Verní alkoholu, Gangy detí útočia a Zomierajú skôr. Ján Dzúr, ktorého najviac baví záhradka a cestovanie s vlastnou manželkou, pracuje v časopise Šarm. Ak vás bude niekto týrať, dajte mu vedieť...

04/08/15

20 rokov od krstu 1. CD Nás čaká Hollywood

Dnes, 8. apríla 2015, je to presne 20 rokov, čo sme v Posádkovom dome armády v Liptovskom Mikuláši, krstili naše prvé CD - Nás čaká Hollywood. Krstný otec Pavel Moravec, kamera Palo Ballo. CD-čko sme ešte v ten večer šli pokrstiť aj na (v tom čase) vychýrenú diskotéku Helios do Domu kultúry. Z pôvodnej zostavy v tej dnešnej neúčinkujú len basák Peter "Béďo" Bernadič (s motýlikom) a trubkár Jano "Frasňa" Kubíček. Bubeník Palino Rak mal v tom čase nevinných 12 rokov, no o 4 roky neskôr už s nami krstil našu dvojku: Z Liptova baby...


Jano Dzúr

Narodil som sa v znamení Strelca, v čínskom horoskope som Drak. Veľa ľudí si myslí, že moja brada symbolizuje sympatie ku gitaristovi  Björnovi Kristianovi Ulvaeusovi zo skupiny Abba. Nie je to pravda. Asi pred tromi rokmi som nožom rezal hadicu. Režem režem a pozerám. Hadica drží, prst visí na kúsku kože.  Prerezal som si na prostredníku šľachy. Dva mesiace som mal pravú ruku v sadre a nemohol som sa holiť. Od tých čias nosím bradu.

Chvíľu to trvalo, no už som urobil všetko, čo má chlap v živote urobiť: mám syna, postavil som dom, zasadil som stromy. Občas sa mi zdá, že muzika je to posledné, čo ma v živote zaujíma, napriek tomu ma gitarové akordy sprevádzajú od sedemnástich rokov. Hrával som v skupine Ústredné kúrenie, z ktorej sa iní hudobníci smiali, no dnes viem, že nám len závideli. Na vojne som založil skupinu Vichr z hor a keď som si vyzliekol uniformu, stretol som v Liptovskom Mikuláši mladíka, o ktorom som predtým nepočul. Prvé stretnutie s Jožom Fašánkom bolo osudové. Zišli sme sa pod podpísaným plagátom Beáty Dubasovej a padli sme si do nôty.

Dávno-pradávno sme dali dokopy Ploštín punk, kde sme dodnes. Vážim si to, že s Jožom sme kamaráti, hoci vždy vytrúbi aj to, čo sme si povedali, že nikdy v živote neprezradí. Neviem ako Jožo, ja mám rád kurací rezeň s ryžou, do každej polievky dávam hríby a najčastejšie pijem vodu z Borovej Sihoti. Hudbu počúvam len v aute, najradšej mám ticho. Rád chodím so psom do lesa. Keď mi môj vlkošedý nemecký ovčiak Rainbow utečie, hľadám ho v smrečine a tvárim sa, že trénujem na orientačný beh. Už asi  štvrtý rok mám na nočnom stolíku jednu a tú istú knihu, volá sa História Európy po roku 1945. Keď si v nej prečítam, že Nemci mali lepšie pušky ako Rusi a predsa vojnu prehrali, rozprávam o tom svojej žene Oľge. Vždy ma prekvapí, že ju to vôbec nezaujíma. Ľudia sa ma najčastejšie pýtajú, kam chodím na tie sprostosti, ktoré sa objavujú v textoch Ploštín punku. To keby ja som vedel...Posledná úprava: Dubové (28.07.2018, 9:33)
Webový priestor poskytuje firma Com-Trade, Lipt.Mikuláš
Created by PEMA servis, s.r.o., powered by TYPO3 CMS