Radio Plostin Punk YouTube kanal Plostin Punk FaceBook Stranka Plostin Punk Instagram Stranka Plostin Punk

Aktuálne

02/08/17

25 rokov !

Milí naši fanúšikovia,

tak rýchlo ako ubehlo dvadsaťpäť rokov Ploštín Punku, tak rýchlo sa v minulosti stratil aj náš výročný koncert. Jeho príprava nebola ľahká, no dnes, keď sme si vydýchli, naň často a radi spomíname. Zahrali sme si piesne, ktoré sme neskúšali viac ako dvadsať rokov a sami sme sa čudovali, čo všetko nám pri nich behá po rozume. Pripomenuli sme si neopakovateľné trúbkové sóla Jana Frasňu Kubíčka, ktorý tradične nesklamal a opäť netrafil jediný tón. Rozžiarili sme Jara Maděru, s ktorým sme sa nevideli roky. Najskôr nám rozprával ako v Prahe roznáša balíky, potom, že potlesk, aký sme zožali, za celý svoj život nezažil. Sme radi, že harmonikárka Veronika Motýľová odolala tlaku Jana Frasňu Kubíčka, ktorý ju vyzýval do tanca priamo na pódiu a konečne nás považuje za partiu, ktorej sa nemusí báť! Dva koncerty v Liptovskom Mikuláši sme si naplno užili aj vďaka Vám, ľuďom, ktorí na naše vystúpenia prišli z celého Slovenska. Veríme, že ste sa bavili rovnako ako my a aj v ďalších rokoch nám zachováte svoju priazeň. Pretože bez nej by Ploštín Punk skončil už po svojom prvom vystúpení, nie to, aby si plánoval svoju dvadsiatu piatu sezónu! Ešte raz veľká vďaka a úcta Vám všetkým!

Na narodeninových koncertoch sme slávnostne odpremiérovali, ako darček pre našich fanúšikov video k pesničke " Z Liptova baby ", ktorá má rovnako ako kapela už 25 rokov. Video tvoria nezabudnuteľné momenty, ktoré sme spolu s Vami zažívali na našich koncertoch počas posledných dvoch letných sezón 2015/2016 a ako naše malé poďakovanie sme sa rozhodli, že si ho nenecháme len v našich súkromných archívoch, ale radi sa s ním s Vami podelíme. Tak pozerajte, spievajte, lajkujte, zdieľajte. We are the Ploooštín Punk!

Váš Ploštín Punk !

Zo života kapely...

Milióny našich fanyniek po celom svete, dve na Hutách a jedna v Žiari nad Hronom, sa od minulej soboty (6.6.2015), obliekajú do čierneho. Dôvodom je skutok, aký väčšina kapiel tají. Len Ploštín Punk sa k nemu hrdo hlási a dúfa, že mu prinesie ešte väčšiu popularitu. Jeden z našich dvoch bubeníkov, Ján Javornický, si tento deň vzal za manželku svoju dlhoročnú priateľku Mirku Dzuroškovú. Mirka je právnička a my veríme, že sa so svojim manželom nikdy súdiť nebude. A ak áno, nech mu nechá aspoň tie bubny, ktoré ho roky spájajú s Ploštín Punkom. Vieme, že nás poznáte inak ako v oblekoch, tak  na vysvetlenie. Okolo nevesty a ženícha zľava doprava stoja: romantik Ján Hrdko, ženích-čakateľ Pavel Rak, zadumaný Jozef Fašánok, kravaťák Ján Dzúr, na koláčiky pripravený Ján Droppa,šťastím žiariaci Alino Rak. Basgitarista Tomáš Mastiš do Liptovského Hrádku netrafil, klarinetista Ján Filka sa stratil počas svadobného obradu. A hoci poprel, že ho unieslo UFO, objavil sa až na hostine. Mladomanželom Javornickým želáme veľa šťastia, zdravia, lásky a životnej pohody.

05/20/15

Reportér medzi najlepšími!

Hoci na našich koncertoch najčastejšie vládne bláznivá nálada, každý z členov Ploštín Punku má aj svoju serióznu tvár. Ján Dzúr, ktorého Liptáci poznajú najmä ako zakladateľa a textára skupiny, je reportér, ktorý zbiera novinárske ceny. Vlani ako jeden z dvoch slovenských novinárov vôbec dostal Výročnú cenu Literárneho fondu a tento rok sa opäť zaradil medzi najlepších! Literárny fond mu pred pár dňami udelil Prémiu za novinársku tvorbu, keď ocenil tri jeho reportáže: Verní alkoholu, Gangy detí útočia a Zomierajú skôr. Ján Dzúr, ktorého najviac baví záhradka a cestovanie s vlastnou manželkou, pracuje v časopise Šarm. Ak vás bude niekto týrať, dajte mu vedieť...

04/08/15

20 rokov od krstu 1. CD Nás čaká Hollywood

Dnes, 8. apríla 2015, je to presne 20 rokov, čo sme v Posádkovom dome armády v Liptovskom Mikuláši, krstili naše prvé CD - Nás čaká Hollywood. Krstný otec Pavel Moravec, kamera Palo Ballo. CD-čko sme ešte v ten večer šli pokrstiť aj na (v tom čase) vychýrenú diskotéku Helios do Domu kultúry. Z pôvodnej zostavy v tej dnešnej neúčinkujú len basák Peter "Béďo" Bernadič (s motýlikom) a trubkár Jano "Frasňa" Kubíček. Bubeník Palino Rak mal v tom čase nevinných 12 rokov, no o 4 roky neskôr už s nami krstil našu dvojku: Z Liptova baby...


Nás čaká Hollywood

Vydavateľstvo Musica, hudobná spol. s r.o., Bratislava

Nahrávané v hudobnom štúdiu EBONY /október, november 1994/
Producent / Hudobná réžia: Peter "PECI" UHERČÍK
Zvuková réžia: Ivan MINÁRIK
Digital mastering: "SONICCA" Ing. Juraj ŠTUBNIAK
Photo: Tibor BORSKÝ

PLOŠTÍN PUNK:

Jano DZÚR - gitary (6,10 a 12 strunová), vocal, návštevy, kšefty
Jožo FAŠÁNOK - gitary (6 a 12 strunová), sólový spev, vocal, kávovar, domáce práce
Alino RAK - klávesové nástroje, harmonika ťahacia, klavír dvojmužný trojručný šesťprstový, vocal
Jano FILKA - klarinet 23-klapkový útočný, pískanie, vocal
Peťo "Béďo" BERNADIČ - basová gitara, vocal, šelma
Ján "Frasňa" KUBÍČEK - trúbka džezová trojpiestová, varič elektrický dvojplatničkový, sólový spev, vocal, teória, meditácia, fráza: "Nejde mi!"

Hostia:

Martin UHERČÍK - bicie /01; 04; 08; 12/
Peter HANUS - sólový spev / 05 /, vocal, rytmické nástroje, zásobovanie
Brigita SZELIDOVÁ - sólový spev /12/
Soňa PRAŽMÁRYOVÁ - "och" /11/
Martina MIKUŠOVSKÁ - "joj" /11/
neznáme Rómky

Skladby:

01. Nás čaká Hollywood Ján Dzúr / Ján Dzúr 3:50
02. Nie som Jurij Gagarin Ján Dzúr / Ján Dzúr 3:04
03. Marusja Ján Dzúr, Jozef Fašánok / Ján Dzúr 3:08
04. Šu-šu-šu Albín Rak / Ján Dzúr 2:52
05. Príbehy podfarbené vínom Ján Dzúr / Ján Dzúr 4:02
06. X-ovky Ján Dzúr / Ján Dzúr 2:12
07. Noci so šelmami Ján Dzúr, Jozef Fašánok / Ján Dzúr 3:42
08. Strhla ma k sebe potvora Ján Dzúr / Ján Dzúr 3:44
09. Malvína /Vodka version/ Ján Dzúr / Ján Dzúr 3:08
10. Ja nie som praktik Ján Dzúr, Albín Rak / Ján Dzúr 3:26
11. Aranka Španielka Ján Dzúr / Ján Dzúr 4:24
12. Zhoreli sme ako drúky Jozef Fašánok / Ján Dzúr 5:20
13. Bárbí Ján Dzúr, Albín Rak / Ján Dzúr 3:15

BONUS – discoverzie z maxisingla Šu-šu-šu:

14. Šu-šu-šu Albín Rak / Ján Dzúr 4:46
15. Bárbí Ján Dzúr, Albín Rak / Ján Dzúr 4:11
16. Aranka Španielka Ján Dzúr / Ján Dzúr 4:54
17. Totalita jednej ženy (muža) Ján Dzúr / Ján Dzúr 4:20 

Možnosť objednávky: TUPosledná úprava: Dubové (28.07.2018, 9:33)
Webový priestor poskytuje firma Com-Trade, Lipt.Mikuláš
Created by PEMA servis, s.r.o., powered by TYPO3 CMS